Forum Młodej Reżyserii 2014 | 21-23 listopada br.

17 listopada 2014

21 listopada 2014 (piątek):

16:00  PWST im. L. Solskiego w Krakowie: Oj, tam na hori 
reżyseria: MACIEJ GORCZYŃSKI
sala 105, ul. Warszawska 5 (45  min.)
 
17:00  PWST im. L. Solskiego w Krakowie: Świadkowie albo nasza mała stabilizacja  
reżyseria: ELŻBIETA DEPTA
Scena Eksperymentalna, ul. Warszawska 5 (30  min.)

18:00 Wrocławski Teatr Współczesny im. E. Wiercińskiego: Tajemniczy ogród   
reżyseria: KATARZYNA SZYNGIERA
Scena im. St. Wyspiańskiego, ul. Straszewskiego 22 (65  min.)  

19:30 PWST im. L. Solskiego w Krakowie: Płatonow. Making of   
reżyseria: MAŁGORZATA MACIEJEWSKA i TOMASZ JĘKOT
Scena 210, ul. Straszewskiego 22 (90  min.)

22 listopada 2014 (sobota):

11:00  PWST im. L. Solskiego w Krakowie:  
Pokaz prac egzaminacyjnych studentów III r. WRD przygotowanych pod opieką pedagogiczną
prof. Krystiana Lupy
/projekcje filmów/
Klub, ul. Warszawska 5  POKAZ TOWARZYSZĄCY wstęp wolny /projekcje filmów/

13.30 PWST im. L. Solskiego w Krakowie: Moja córeczka  
reżyseria: MICHAŁ SALWIŃSKI
sala 104, ul. Warszawska 5 (30  min.)

14.30 PWST im. L. Solskiego w Krakowie: Bez ojcowizny   
reżyseria: JUDYTA BERŁOWSKA 
Scena Eksperymentalna, ul. Warszawska 5 (70 min.)

16:30 Ja nie jestem normalnym mieszkańcem tego miasta
– czytanie przygotowane przez Zuzannę Bojdę i Magdalenę Szpecht, występują Angelika Kurowska i Jasmine Polak   POKAZ TOWARZYSZĄCY wstęp wolny

17:00 Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w  Warszawie: Niewinni postczarodzieje   
reżyseria: WOJCIECH PITALA
Scena 210, ul. Straszewskiego 22 (70  min.)

19:00 PWST im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu: Ogień podłożę rękami przyjaciół   
reżyseria: GRZEGORZ GRECAS
Scena im. St. Wyspiańskiego, ul. Straszewskiego 22 (90  min.)  

20.30 PWST im. L. Solskiego w Krakowie: Sceny z Mewy  
reżyseria: MACIEJ GORCZYŃSKI
sala 311, ul. Straszewskiego 22 (30  min.)  

23 listopada 2014 (niedziela):

11:00 Panel dyskusyjny
ul. Straszewskiego 22, sala 230

16.00 Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie: Jacobi i Leidental   
reżyseria: MAŁGORZATA WARSICKA
Scena Klasyczna, ul. Warszawska 5 (70  min.)

17.30 PWST im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu: Śniący chłopiec  
reżyseria: MARTA STREKER
Scena 210, ul. Straszewskiego 22 (55  min.)

19.00 Teatr Powszechny im. Z. Hübnera w Warszawie oraz Teatru TU i TERAZ: Jacobi i Leidental   
reżyseria: MARCIN HYCNAR
Scena im. St. Wyspiańskiego, ul. Straszewskiego 22 (110  min.)  

K ażdego dnia, po ostatnim pokazie planowane jest spotkanie z twórcami przedstawień, prowadzone przez studentów Wydziału Reżyserii Dramatu, w sali 230, w budynku przy u. Straszewskiego 22. Zapraszamy!


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

 

 

 

 

Projekt zrealizowano przy współudziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków 

 

 

                              PROGRAM

 

 

 

21 listopada 2014 (piątek):

 

16:00  PWST im. L. Solskiego w Krakowie:

Oj, tam na hori   reżyseria: MACIEJ GORCZYŃSKI 

sala 105, ul. Warszawska 5 (45  min.)

 

17:00  PWST im. L. Solskiego w Krakowie:   

Świadkowie albo nasza mała stabilizacja   reżyseria: ELŻBIETA DEPTA
Scena Eksperymentalna, ul. Warszawska 5 (30  min.)

 

18:00 Wrocławski Teatr Współczesny im. E. Wiercińskiego:

Tajemniczy ogród    reżyseria: KATARZYNA SZYNGIERA
Scena im. St. Wyspiańskiego, ul. Straszewskiego 22 (65  min.)   

 

19:30 PWST im. L. Solskiego w Krakowie:   

Płatonow. Making of    reżyseria: MAŁGORZATA MACIEJEWSKA i TOMASZ JĘKOT
Scena 210, ul. Straszewskiego 22 (90  min.)

 

22 listopada 2014 (sobota):

 

11:00  PWST im. L. Solskiego w Krakowie:   

Pokaz prac egzaminacyjnych studentów III r. WRD przygotowanych pod opieką pedagogiczną prof. Krystiana Lupy 

Klub, ul. Warszawska 5  POKAZ TOWARZYSZĄCY /projekcje filmów/

 

13.30 PWST im. L. Solskiego w Krakowie:   

Moja córeczka   reżyseria: MICHAŁ SALWIŃSKI
sala 104, ul. Warszawska 5 (30  min.)

 

14.00 PWST im. L. Solskiego w Krakowie:   

Bez ojcowizny    reżyseria: JUDYTA BERŁOWSKA   

Scena Eksperymentalna, ul. Warszawska 5 (70 min.)

 

17:00 Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w  Warszawie:

 Niewinni postczarodzieje    reżyseria: WOJCIECH PITALA
Scena 210, ul. Straszewskiego 22 (70  min.)

 

19:00 PWST im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu:   

Ogień podłożę rękami przyjaciół    reżyseria: GRZEGORZ GRECAS

Scena im. St. Wyspiańskiego, ul. Straszewskiego 22 (90  min.)   

 

20.30 PWST im. L. Solskiego w Krakowie:   

Sceny z Mewy   reżyseria: MACIEJ GORCZYŃSKI

sala 311, ul. Straszewskiego 22 (30  min.)   

 

 

 

 

 

23 listopada 2014 (niedziela):

 

11:00 Panel dyskusyjny

ul. Straszewskiego 21-22, sala 230

 

16.00 Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie:

Jacobi i Leidental    reżyseria: MAŁGORZATA WARSICKA

Scena Klasyczna, ul. Warszawska 5 (70  min.)

 

17.30 PWST im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu:   

Śniący chłopiec   reżyseria: MARTA STREKER
Scena 210, ul. Straszewskiego 22 (55  min.)

 

19.00 Teatr Powszechny im. Z. Hübnera w Warszawie

Jacobi i Leidental    reżyseria: MARCIN HYCNAR
Scena im. St. Wyspiańskiego, ul. Straszewskiego 22 (110  min.)    

 

 

PWST zastrzega sobie możliwość zmian w programie

 

Organizator:

 

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

 

 

Dofinansowano ze środków Gminy Miejskiej Kraków  

 

 

 

 

Partner: 

 

 

 

 

 

 

www.pwst.krakow.pl

 

 

 

 

 

 

Patronat medialny TEATRALIA

 


Zdjęcia: Marta Walocha